یک بار برای جهان خواهید بود

سلام

امروز می خواهم با شما درباره اهمیت شادی و داشتن روحیه مثبت در زندگی صحبت کنم. بهتر این است که در ابتدا چند سوال از شما بپرسم.

چه چیز باعث شادی و سرور شما در زندگی می شود؟  شادی، شعف و رضایت شما یک امر درونی است؟ رضایت درونی واقعی، داشتن احساس خوشی و روحیه شاد همیشگی از چه چیز حاصل می شود؟ دیدتان به زندگی چگونه است، آیا شما یک فرد شاد و سرزنده هستید؟

همین الان به این سوال ها فکر کنید و به آن جواب بدهید.

اگر جواب شما مثبت است  به معنای این نیست که هر چیز در زندگی بر طبق روال است اما شما آگاهانه یا ناآگاهانه این دید مثبت را دارید. اما اگر جوابتان منفی است چه دلایلی موجب منفی نگری شما شده است؟ 

دلایل به اندازه همه افراد متفاوت است اما این را بدانید که کیفیت زندگی شما به طرز فکر، روحیه و شادابی شما بستگی دارد. در اینجا می خواهم به شما اهمیت این مسئله را یادآوری کنم.

زمانی که دارای احساس خوبی نسبت به خود و زندگیتان هستید همه چیز در نظرتان زیبا شگفت انگیز است. در لحظه حال زندگی می کنید و چون توجهتان معطوف به این لحظه است بهترین نتیجه را از آن دریافت می کنید. نه در گذشته از دست رفته خود را غرق می کنید و نه در رویای آینده نیامده. شما باید با نگاهی به گذشته و گرفتن درسهای لازم از آن بهترین عمل را در زمان حال انجام دهید تا برای آنچه در آینده می خواهید آماده شوید.

وقتی که روحیه بالایی دارید هر کاری که در پیش رویتان قرار دارد با علاقه و با این هدف که تجربه ای تازه از آن کسب کنید  انجام می دهید، حتی کارهای روزمره تان را هم با دید تازه ای می نگرید و توجهتان را بر روی آن معطوف می کنید و از کاری که انجام می دهید لذت می برید. 

دوستان یک چیز را واقعاً از شما می خواهم به عنوان یک دوست، هر که هستید هر چه هستید در هر سن و سالی هستید و با هر آنچه که تاکنون از تلخ و شیرین در زندگی پشت سر گذاشته اید، بدانید که همانندی ندارید و اگر بخواهید می توانید منشایی همیشگی برای گسترش خوبی خیر و هر نیکی در زندگی خود و اطرافیان باشید. لطفاً کمی بزرگ بیندیشید خودتان را دست کم نگیرید و به این امر واقف باشید که شما یک بار برای جهان خواهید بود و توسط هیچ فرد دیگری تکرار نخواهید شد نقش خود را بزنید و جهان را از آن بهره مند سازید و از اینکه چنین فرصتی در اختیارتان قرار داده شده شکرگذار باشیید. 

اگر شما درون را بسازید، همه چیزدر بیرون به بهترین شکل ممکن شکل خواهد گرفت. به قدرت خود واقف باشید و بدانید که کارهای بسیاری از شما ساخته است.  پس یاعلی

/ 0 نظر / 16 بازدید